Jsem Lucie Šarešová a pomáhám

maminkám a dětem, aby spolu měly krásný vztah 

„Učím ženy přijmout roli matky a pomáhám jim, aby měly se svými dětmi krásný vztah teď i v budoucnu.“

 

Bc. Lucie Šarešová

  • Vysoká škola ekonomie a managementu - Komunikace / Lidské zdroje
  • Certifikovaná koučka (systemický koučink) / Lektorka
  • 20 let praxe v komunikaci
  • Máma dvou malých s láskou vychovávaných raubířů

 

Když se narodí dítě, je dokonalé přesně takové, jaké je. Volné, bez strachu, bez omezení. Postupně ale přebírá od svých nejbližších rodinné vzorce, které ho v jeho dalším životě omezují a limitují. Děti jsou ty, které na světě milujeme úplně ze všeho nejvíc a chceme pro ně to nejlepší. Víme ale, co naše děti potřebují?

Děti se učí nápodobou. To jak se chováme k nim, k ostatním lidem, ale také sami k sobě si ukládají do svých hlaviček a pak v ten nejvhodnější moment to použijí. Často jim říkáme ne, to nesmíš, to nedělej. A pak se divíme, že jejich první slovo je NE. Základem všeho je správná komunikace s dítětem.

Aby ženy vše od základů pochopily a rozklíčovaly, co se děje v malých hlavičkách jejich dětí, musí začít samy u sebe. Nejprve musí znát samy sebe, pochopit a přijmou roli matky a umět dát hodnotu samy sobě. Umět se pochválit, ocenit a umět o sobě říct, jsem ta nejlepší máma pro svoje děti. Když je v pohodě máma, jsou v pohodě i její děti.

Co myslíte, jakou mámu budou chtít Vaše děti? Unavenou, utahanou, protivnou? Nebo mámu, která má ráda sama sebe, dopřeje si ten luxus a udělá si čas pro sebe a svým dětem pak může poskytnout úsměv a dobrou náladu…

Když je nám dobře, pak už samotná komunikace s dítětem jde daleko lépe. A jak tedy správně komunikovat? Většinou je to úplně opačně, než je nám to vlastní. Především vědomě s používáním těch správných slov a činů. Bez strachu, bez moralizování a nesmyslných příkazů a zákazů. Takže jak? Láskyplně s vědomím toho, že v rodině jsme všichni na jedné lodi, a že je dobré našim dětem naslouchat, nezlehčovat jejich dětské starosti. Někdy stačí dát dítěti prostor, vyslechnout si ho a říct, já Ti rozumím, já Tě chápu….

Dnes už vím jak na to a jsem za to vděčná. Z počátku mi ale výchova synů moc nešla, hádky, bitky a křik byly na denním pořádku a já jsem jednoho dne pochopila, že takhle to už dál nechci a že to musím změnit. „Celý život se živíš komunikací, jak to, že Ti to s dětmi nejde?“, říkala jsem sama sobě. Dala jsem se do práce na sobě, prošla řadou kurzů a školení na téma komunikace s dětmi a výchova dětí a přečetla nesčetně knih. Věci, které mi dávaly smysl, jsem aplikovala do své výchovy a postupně se začaly naše vztahy doma měnit. A pak jednoho dne v roce 2016 jsem si řekla, že chci to, co mi funguje předávat dalším ženám – matkám. Založila jsem koncept „Rozvíjej vztah s dětmi“ – ucelený systém devíti kroků, jak v životě najít správný způsob komunikace s dětmi, jak nastavit fungující vztahy v rodině a jak se cítit v roli matky dobře a ukotveně. Dnes jsem konzultantkou žen – matek a pomáhám jim, aby měly se svými dětmi krásný vztah teď i v budoucnu.

Bc. Lucie Šarešová

lucka@milujtesevrodinach.cz

+420 774 226 355

Mgr. Jana Vanišová

jana@milujtesevrodinach.cz

+420 725 415 549

Fakturační adresa

Mgr. Jana Vanišová

Pastevců 488/20

149 00 Praha 4

IČO: 06075622

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely vyřešení vašeho dotazu.